Արցախի նախագահը Արգենտինայում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի պատվին նոյեմբերի 30-ին Արգենտինայում ՀՀ դեսպանատանը կազմակերպվել է պաշտոնական ընդունելություն: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է ՀՀ դեսպանատան և դեսպան Վլադիմիր Կարմիրշալյանի կողմից տարվող աշխատանքը` ուղղված հարավամերիկյան երկրների հետ բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացմանը, Հայրենիք–Սփյուռք կապերի խորացմանը, հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը և արցախյան հիմնախնդրի ճշմարտացի ներկայացմանը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Bako Sahakyan in Buenos Aires
On 30 November an official reception in honor of the Artsakh Republic President Bako Sahakyan was held in Buenos Aires at the embassy of the Republic of Armenia in Argentine.
President Sahakyan considered important the work carried out by the embassy and ambassador Vladimir Karmirshalyan in developing friendly relations with the Latin American states, deepening ties between the Motherland-Diaspora, recognition of the 1915 Genocide and objective presentation of the Artsakh issue.
Head of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, representatives of the local Armenian community partook at the event, the central information department of the office of the Artsakh Republic reports.