Այս պահին Իսրայելը չի պատրաստվում հարձակվել Իրանի վրա
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Էհուդ Բարաքը հայտարարել է, որ այս պահին Իսրայելը չի պատրաստվում հարձակվել Իրանի ատոմային կառույցների վրա, սակայն հրեական պետությունը չի բացառում ոչ մի հնարավորություն:
Նրա խոսքերով` իրենք ցանկություն չունեն այս պահին անցնել ակտիվ գործողությունների, չպետք է ներքաշվեն պատերազմի մեջ, երբ չկա դրա անհրաժեշտությունը, սակայն կարող է գալ այն ժամանակը, երբ իրենք ստիպված կլինեն բախվել փորձությունների հետ:
Է. Բարաքը շեշտել է, որ Իսրայելի դիրքորոշումը անփոփոխ է` ատոմային Իրանն անընդունելի է, և Իսրայելը պատրաստ է դա թույլ չտալ: Այս մասին հաղորդում է rosbalt.ru կայքը:

Israel not to attack Iran
Israel does not want to take military action against Iran over its nuclear program, but at some point may have no other option, Israel’s defense minister said Thursday, the Washington Post reports.
The Jewish state at this point did not intend to launch a strike against Iranian nuclear facilities, but retained the option as a “last resort,” Defense Minister Ehud Barak told Israel Radio.
“We don’t need unnecessary wars. But we definitely might be put to the test,” he said.
He said he hoped that sanctions and diplomacy would pressure the Iranian leadership to abandon its suspected nuclear weapons program, but did not expect that to happen.