Պաշտոնական ընդունելություն` ի պատիվ Արցախի նախագահի
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի պատվին դեկտեմբերի 1-ին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղը կազմակերպել է պաշտոնական ընդունելություն: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղի դերը Արցախի զարգացման գործում և հատուկ շնորհակալություն հայտնել նրա տնօրեն Խորխե Մյուրեքյանին հայրենանվեր գործունեության համար:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արգենտինայում, Ուրուգվայում և Չիլիում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարմիրշալյանը, Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը:

On 1 December an official reception in honor of Artsakh Republic President Bako Sahakyan was held by "Hayastan" All-Armenian Fund's Buenos Aires office, informs the Artsakh Republic’s Press Office.
The Head of the State noted the important role of the Fund's Buenos Aires office in the development of Artsakh and expressed special gratitude to its director Jorge Mourekyan for patriotic activity.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Armenia in Argentine, Uruguay and Chile Vladimir Karmirshalуan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan partook at the event.