Օդի ջերմաստիճանն առաջիկա 2 օրերին կբարձրանա
Հանրապետության տարածքում եղանակը կպայմանավորվի բարձր ճնշման դաշտով: Առաջիկա օրերին ամբողջ տարածաշրջանում կդիտվի առանց տեղումների եղանակ: Քամին` հյուսիս-արևմտյան 1-6մ/վրկ, առանձին վայրերում հնարավոր է ուժգնացում 12-15մ/վրկ, լեռնանցքներում հնարավոր է բուք:
Թեև տեղումներ չեն դիտվի, քամու պատճառով առանձին հատվածներում հնարավոր է ցածր տեսանելիություն: Օդի ջերմաստիճանն առաջիկա 2 օրերին մի փոքր էլ կբարձրանա: Ճանապարհների առանձին հատվածներում հնարավոր է մառախուղ, մերկասառույց:
Meteo-tv-ի հաղորդմամբ, մայրաքաղաքում սպասվում է առանց տեղումների, պարզ եղանակ: Օդի ջերմաստիճանը ցերեկային ժամերին կլինի +5+7, երեկոյան -1+1:

В ближайшие два дня в Армении повысится температура воздуха
Сегодня на территории Армении погода будет обусловлена полем повышенного давления. В ближайшие дни на всей территории республики сохранится погода без осадков. Ветер северо-западный, местами скорость ветра может достигнуть 15 метров в секунду, в ущельях возможна метель.
Как сообщает Meteo-tv, несмотря на отсутствие осадков, из-за сильного ветра местами возможна низкая видимость. В ближайшие два дня температура воздуха незначительно повысится. На некоторых участках дорог ожидаются туман, гололедица.
В столице днем будет наблюдаться погода без осадков. Температура воздуха днем составит +5+7 , а вечером – -1+1.