Վիլնյուսում հանդիպել են ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարները
Վիլնյուսում դեկտեմբերի 5-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասյեի, Ռոբերտ Բրադկեի, Իգոր Պոպովի, ՄԽ ֆրանսիացի նոր համանախագահ Ժակ Ֆորի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հանդիպումը:
ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ հանդիպմանն անդրադարձ է արվել արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցերի:
Բանակցությունների օրակարգում է եղել նաև ԵԱՀԿ արտգործնախարարների վիլնյուսյան խորհրդի շրջանակներում ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ համատեղ հայտարարության ընդունման հնարավորությունը:

FMs of Armenia and Azerbaijan meet in Vilnius
On December 5 Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian and FM of Azerbaijan Elmar Mammadyarov met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs, Ambassadors Bernard Fassier of France, Robert Bradtke of the United States, Igor Popov of Russia, newly appointed French Co-Chair Jacques Faure, and Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk in Vilnius.
The press office of MFA reports that the sides touched upon the issue of the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.
Participants of the meeting also discussed the possibility of issuing a joint statement on Nagorno-Karabakh on the sidelines of OSCE Ministerial Council in Vilnius.