Բակո Սահակյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ այսօր հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն` բնակարանային քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի շուրջ: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի խատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել զոհված զինծառայողների բնակարանային խնդիրների և «Արցախ» թաղամասի շինարարության հետ կապված հարցերին:
Նախագահ Սահակյանը բնակարանային քաղաքականությունը համարել է երկրի սոցիալական քաղաքականության կարևոր բաղադրամասերից մեկը, որից մեծապես կախված է վերջինիս արդյունավետ իրականացումը:

Today President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the issues of housing policy, the Central Information Department of the office of the Artsakh Republic President reports.
Special attention was paid to housing issues of perished servicemen and construction of the “Artsakh” dwelling district.
President Sahakyan considered the housing policy among the pivotal components of the country’s social policy that to great extend predetermines the efficient realization of the latter. The Head of the State gave concrete instructions to the heads of corresponding structures.