ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր` ԼՂՀ նախագահի 2000 թվականի փետրվարի 7-ի «Բռնադատվածի կարգավիճակ ունեցող անձանց կամ նրանց առաջին հերթի ժառանգներին վկայականներ տվող հանձնաժողովի կազմը հաստատելու մասին» հրամանագրում փոփոխություն կատարելու մասին: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախահաի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանձնաժողովի նոր կազմը հետևյալն է` Նարինե Նարիմանյան-ԼՂՀ արդարադատության նախարար (հանձնաժողովի նախագահ), Շահեն Այդինյան- ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության ռազմահայրենասիրական դաստիարակության եւ հասարակական կազմակերպությունների հետ կապերի բաժնի պետ
Մխիթար Գրիգորյան-ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր ԼՂՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, Ալբերտ Խաչիյան-ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի առաջին տեղակալ, Սեևակ Հակոբյան-ԼՂՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, Լենստոն Ղուլյան-ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարարի տեղակալ, Կարեն Դանիելյան-ԼՂՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ (հանձնաժողովի քարտուղար):

Б.Саакян назначил новый состав комиссии по правам репрессированны
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал указ о внесении изменения в президентский указ от 7 февраля 2000 года «Об утверждении состава комиссии, занимающейся выдачей свидетельств репрессированным лицам, или их наследникам первой очереди».
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в состав комиссии вошли: Нарине Нариманян – министр юстиции НКР (председатель комиссии), Шаген Айдинян – начальник отдела по военно-патриотическому воспитанию и связям с общественными организациями министерства обороны НКР, Мхитар Григорян – заместитель начальника Полиции при правительстве НКР, Альберт Хачиян – первый заместитель директора Службы национальной безопасности при правительстве НКР, Севак Акопян – заместитель генпрокурора НКР, Ленстон Гулян – заместитель министра социального обеспечения НКР, Карен Даниелян – заместитель министра юстиции НКР (секретарь комиссии).