Ս. Բալասանյանը երեկ այցելել է Գյումրի
Դեկտեմբերի 7-ին Աժ նախագահի տեղակալ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանն այցելել է Գյումրի և ծաղկեպսակ է դրել 88-ի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշակոթողին:
Ազգային Ժողովի փոխխոսնակ Սամվել Բալասանյանի աշխատակազմից հայտնում են, որ լրագրողների հետ տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Սամվել Բալասանյանը խոսել է երկրաշարժի պատճառած մարդկային ծանր ու անդառնալի կորուստներից, տնտեսական հսկայական վնասներից, ինչպես նաև երկրաշարժի հետևանքների վերջնական վերացմանն ուղղված քայլերից և ապագա ծրագրերից:

S. Balasanyan visited Gyumri yesterday
On December 7 the NA deputy, vice-president of “Prosperous Armenia” party Samvel Balasanyan visited Gyumri and laid a wreath at the monument dedicated to the victims of the 88th devastating earthquake.
The administration of the Vice-speaker of the NA Samvel Balasanyan reports that Samvel Balasanyan has spoken about the big and unrecoverable losses that the earthquake has caused, about the economic damages as well as about the future plans and steps to be undertaken for elimination of the consequences.