Կառավարությունը նոր դրամաշնորհային համաձայնագիր է ստորագրել
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և «Ավստրիայի զարգացման գործակալություն» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության միջև կառավարությունում ստորագրվել է դրամաշնորհային համաձայնագիր: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Փաստաթղթերն ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից` ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, Ավստրիայի զարգացման գործակալության կողմից՝ Հարավային Կովկասում Ավստրիական զարգացման գործակալության տեխնիկական համագործակցության հարցերով կցորդ Ալեքսանդր Բոհրը:
«Կանոնակարգիչ գիլյոտին» արագ բարեփոխումների գործիքի ներդրումը հնարավորություն կտա թարմացնել Հայաստանի կանոնակարգիչ քաղաքականությունը և էականորեն բարելավել գործարար միջավայրը` նպաստելով բյուրոկրատիայի կրճատմանը և կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը:

A grant agreement was signed between the Government of the Republic of Armenia and the Austrian Development Agency, the Press and public relations department of the government reports.
The document was signed by the RA Government, head of Staff of the Government of Armenia, David Sargsyan, and The Austrian Development Agency’s Attache in the South Caucasus on issues of technical cooperation, Alexander Bohr.
The implementation of the “regulating guillotine” rapid reforms tool will allow to refresh the Armenian regulatory policy and considerably improve the business environment, contributing to the reduction of bureaucracy and raise the effectiveness of governance.