Բացվեց «Երջանիկ ընտանիք» լուսանկարների ցուցահանդեսը
Երջանիկ դեմքեր և ընտանեկան պատմություններ` գոնե լուսանկարներում: Կանանց իրավունքների կենտրոնի նախաձեռնությամբ` «Կանանց նկատմամբ իրականացվող բռնության դեմ պայքար» ակցիայի շրջանակներում այսօր Նկարիչների միության առաջին հարկի սրահում բացվեց «Երջանիկ ընտանիք» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդես-մրցույթ:
Ցուցահանդեսին ներկայացված պրոֆեսիոնալ և ոչ պրոֆեսիոնալ լուսանկարիչների աշխատանքներում երջանիկ ընտանիքի պատկերն է` յուրօրինակ մոտեցմամբ և պատկերացմամբ, իսկ լուսանկարների կողքին` թեժ գծին դիմած մի քանի կնոջ պատմություններ զետեղված կանացի սիլուետներ:
Իր ողջույնի խոսքում կենտրոնի տնօրեն Սուսաննա Վարդանյանը նկատեց, որ ցուցահանդեսի նպատակը կին այցելուներին իրենց ընտրության իրավունքի մասին իրազեկելն է և ցույց տալը, որ զոհի կարգավիճակում մնալու փոխարեն կարող են պայքարել ու ստեղծել իրենց երջանիկ ընտանիքը. «Հայաստանում կանանց դեմ իրականացվող բռնությունների բաց քննարկումը տալիս է իր արդյունքը և տարեցտարի թեժ գծին դիմող կանանց թիվը մեծանում է»:
Մինչև վաղը արվեստագետներից և Մշակույթի նախարարության ներկայացուցիչներից կազմված ժյուրին ցուցադրված ավելի քան 70 նկարներից կընտրի լավագույն 3-ը, որոնց հեղինակները կարժանանան դրամական պարգևների: Ցուցահանդեսը կփակվի վաղը` ժամը 18-ին:

Happy faces and family stories in photos at least. On the sidelines of the action “Fighting against violence towards the women”, on the first floor of the Union of Artists’, a contest – exhibition was opened titled “Happy family.”
In the works of professional and non professional photographers happy families are depicted with a unique approach and imagination.
In her welcoming note Susanna Vardanyan noticed that the exhibition is aimed at informing the visitors about their own rights, showing that instead of being a victim they can straggle and create their own happy family, “the open discussions about the violence implemented towards the women in Armenia gives its results and the number of the women who call by the hotline rises.”
The jury that consists of representatives of Culture Ministry and artists will chose 3 best works out of 70 photos. The authors will receive a money reword. Exhibition will be closed tomorrow at 18:00.