Լիբանանի նախագահն արդեն Հայաստանում է
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Սուլեյմանը տիկնոջ՝ Վաֆաա Սուլեյմանի հետ:
Նախագահ Միշել Սուլեյմանն այսօր եղել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանում, իսկ վաղն առավոտյան այցելելու է Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիր:
Նշենք, որ այցի ընթացքում Լիբանանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, օրենսդիր և գործադիր իշխանությունների ղեկավարների, ինչպես նաև` Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ:
Նախատեսվում է նաև հայ-լիբանանյան համագործակցության զարգացմանն ուղղված մի շարք փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:

President of Lebanon is in Armenia
Today by the invitation of the RA President Serzh Sargsyan the President of Lebanon Republic, Michel Sleiman accompanied by his spouse Wafaa Sleiman arrived in Armenia on an official visit.
President Michel Sleiman has been at the Matenadaran after Mesrop Mashtots and tomorrow morning will visit the memorial of the victims of the Armenian Genocide.
President of Lebanon will have meetings with Armenian President Serzh Sargsyan, heads of the legislative and executive bodies as well as with the Catholicos of All Armenians, Karekin II.
The parties are also to sign a number of documents aimed at the development of the Armenian-Lebanese cooperation.