Լիբանանի նախագահն արդեն Հայաստանում է
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Սուլեյմանը տիկնոջ՝ Վաֆաա Սուլեյմանի հետ:
Նախագահ Միշել Սուլեյմանն այսօր եղել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանում, իսկ վաղն առավոտյան այցելելու է Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիր:
Նշենք, որ այցի ընթացքում Լիբանանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, օրենսդիր և գործադիր իշխանությունների ղեկավարների, ինչպես նաև` Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ:
Նախատեսվում է նաև հայ-լիբանանյան համագործակցության զարգացմանն ուղղված մի շարք փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:

Президент Ливана прибыл в Армению
По приглашению президента РА Сержа Саргсяна сегодня с официальным визитом в Армению прибыл президент Ливана Мишель Сулейман с супругой Вафаа Сулейман.
Президент Мишель Сулейман побывал сегодня в Институте древних рукописей «Матенадаран» имени Месропа Маштоца, а завтра посетит мемориальный комплекс «Цицернакаберд», посвященный жертвам Геноцида армян в Османской империи 1915г.
Отметим, что в рамках визита состоятся встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, руководителями законодательной и исполнительной власти, а также с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Предусматривается также церемония подписания ряда документов, направленных на развитие армяно-ливанского сотрудничества.