Դիտարկում` Հադրութի ուղղությամբ
Դեկտեմբերի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Հադրութի ուղղությամբ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի /ԳՆԱՆ/ դաշտային օգնականներ Ուիլյամ Փրայորը /Մեծ Բրիտանիա/, Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և Անթալ Հերդիչը /Հունգարիա/:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկման խմբում էին ԵԱՀԿ գրասենյակի համակարգող Իմրե Պալատինուսը /Հունգարիա/ և ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Մարիուս Պուոձիունասը /Լիտվա/:
Դիտարկման առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցել են ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության և պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները:Հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Monitoring in Hadrut direction
On December 8, in accordance with the earlier agreement with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission held scheduled monitoring of the Nagorno Karabakh and Azerbaijani armed forces’ contact-line in the Hadrut direction.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring was held by Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office William Prior (Great Britain), Christo Christov (Bulgaria), and Antal Herdich (Hungary).
On the opposite side, the monitoring group comprised Coordinator of the OSCE Office Imre Palatinus (Hungary) and Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Marius Puodziunas (Litnuania).
From the Karabakh party, the monitoring mission was accompanied by representatives of the NKR Ministries of Foreign Affairs and Defense, the press service reports.