Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Վլադիմիր Պուտինին' ՌԴ Պետդումայի ընտրություններում «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության տարած հաղթանակի կապակցությամբ:Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի 2011 թվականի դեկտեմբերի 4-ի ընտրություններում Ձեր գլխավորած կուսակցության՝ «Եդինայա Ռոսիա»-ի հաղթանակի կապակցությամբ: Իր գոյության տարիների ընթացքում «Եդինայա Ռոսիա»-ն ապացուցել է, որ քաղաքական հզոր ներուժով կուսակցություն է, որը կարող է իր հետևից տանել հասարակության մեծ զանգվածների և պատասխանատու լինել պետության ապագայի համար:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ ընդգծել այն հատուկ համագործակցությունը, որ առկա է մեր երկու պետությունների առաջատար քաղաքական ուժերի՝ «Եդինայա Ռոսիա»-ի և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության միջև»:

On the occasion of the victory of the United Russia Party in the State Duma elections Prime Minister Tigran Sargsyan sent a congratulatory address to the Head of Government of the Russian Federation, Vladimir Putin.
“On behalf of the RA Government and on my own behalf, I congratulate you on the occasion of the victory of the United Russia Party headed by you in the elections of December 4, of 2011. During the years of its existence the United Russia has proved that it’s a party with a powerful political potential, which can lead the society and be responsible for the future of the state.
I would like to emphasize the special cooperation that exists between the two leading forces of our countries – the United Russia and the Republican Party of Armenia.”