Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Վլադիմիր Պուտինին' ՌԴ Պետդումայի ընտրություններում «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության տարած հաղթանակի կապակցությամբ:Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի 2011 թվականի դեկտեմբերի 4-ի ընտրություններում Ձեր գլխավորած կուսակցության՝ «Եդինայա Ռոսիա»-ի հաղթանակի կապակցությամբ: Իր գոյության տարիների ընթացքում «Եդինայա Ռոսիա»-ն ապացուցել է, որ քաղաքական հզոր ներուժով կուսակցություն է, որը կարող է իր հետևից տանել հասարակության մեծ զանգվածների և պատասխանատու լինել պետության ապագայի համար:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ ընդգծել այն հատուկ համագործակցությունը, որ առկա է մեր երկու պետությունների առաջատար քաղաքական ուժերի՝ «Եդինայա Ռոսիա»-ի և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության միջև»:

Т.Саркисян направил поздравительное послание В. Путину
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян направил поздравительное послание премьер-министру России Владимиру Путину в связи с победой партии «Единая Россия» на выборах в Госдуму РФ. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в послании, в частности, говорится:
«От имени правительства Республики Армения и от себя лично искренне поздравляю с победой возглавляемой Вами партии «Единая Россия» на прошедших 4-го декабря 2011 года выборах в Государственную думу Российской Федерации.
За годы своего существования «Единая Россия» доказала, что является партией с огромным политическим потенциалом, способной вести за собой широкие массы и нести ответственность за будущее страны».
Премьер-министр Т.Саркисян подчеркнул в послании особую важность сотрудничества между «Единой Россией» и Республиканской партией Армении, отметив, что они являются ведущими политическими формированиями двух стран.