«ԷՅՉ-ԷՍ-ԲԻ-ՍԻ»-ն ճանաչվել է առևտրի ֆինանսավորման լավագույն բանկը
«Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ն բրիտանական հեղինակավոր Global Trade Review (GTR) պարբերականի կողմից չորրորդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է 2011 թվականի «Առևտրի ֆինանսավորման լավագույն բանկը աշխարհում»: «Առևտրի ֆինանսավորման գծով առաջատար բանկերը» գլոբալ հարցման արդյունքներով «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ն առաջին անգամ արժանացել է նաև «Արտահանումը ֆինանսավորող լավագույն բանկը աշխարհում» մրցանակին` այդպիսով դառնալով առաջին բանկը, որը միաժամանակ ճանաչվում է լավագույնը միանգամից երկու անվանակարգերում:
Այս ընտրությունը կայացվել է 2011 թվականին աշխարհում առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում գործող առաջատար ֆինանսական հաստատություններին գնահատողների` Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի առևտրի ֆինանսավորման ծառայություններից օգտվող հաճախորդների և GTR-ի ընթերցողների կողմից տրված շուրջ վեց հազար քվեների արդյունքում: Այս արդյունքը փաստում է, որ միջազգային բիզնեսը ամբողջ աշխարհում համարում է «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ին առևտրի ֆինանսավորման առաջատար բանկը, ինչը հաճախորդների կարիքներին միտված լինելու և «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի մասնագետների կողմից հաճախորդին յուրաքանչյուր օր ցուցաբերվող հավատարմության և աջակցության վկայություն է:
«Չափազանց հպարտ եմ, որ Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբի ընդհանուր հաջողության մեջ իր ավանդն է ունեցել նաև «Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստան»-ը, որին բաժին է ընկնում Հայաստանի առևտրի ֆինանսավորման շուկայի 30 տոկոսը: Մենք շարունակում ենք խթանել առևտրի ֆինանսավորման ծառայությունների բոլոր տեսակները Հայաստանում` ավելի քիչ ծախսերով բարձրորակ լուծումներ տրամադրելով և հաճախորդների միջազգային առևտրային գործարքների ապահովությունը երաշխավորելով», - նշեց «Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստան»-ի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
Հայաստանում միջազգային բիզնեսի համար աշխարհի լավագույն բանկը լինելու` «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի ռազմավարությանը համապատասխան, այս տարի, շնորհիվ Հայաստանում բանկի ներկայությանը, «Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստան»-ի ավելի քան 4 տասնյակ հաճախորդների հնարավորություն ընձեռվեց մասնակցել համաեվրոպական համաժողովների` հունիսին Շանհայում կայացած «Առևտրի Փոխանակմանը», Համբուրգում հոկտեմբերի վերջին տեղի ունեցած «Առևտրի Գագաթնաժողովին», ինչպես նաև Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխությանը:

HSBC was recognized as “The Best Global Trade Finance Bank” for the fourth year in a row by Global Trade Review (GTR) magazine. In GTR’s annual “Leaders in Trade 2011” readers’ poll HSBC also won the “Best Global Export Finance Bank” award, thus becoming the first bank to win both awards in one year.
The decision was made based on over six thousand votes submitted by HSBC trade customers worldwide and a GTR readers’ poll on the leading financial institutions in trade finance in 2011. This result demonstrates that international businesses globally believe HSBC is the number one trade bank, which is a testament to the dedication and expertise which the Bank’s specialists provide to importers and exporters every day.
“I’m extremely delighted that HSBC Armenia, with a trade finance market share of around 30%, made its contribution to the Group’s overall success. We continued to support all components of trade finance in Armenia by providing high quality solutions with reduced expenses and guaranteed safety for our customers' cross-border trade”, - Astrid Clifford, Chief Executive Officer of HSBC Bank Armenia said.
In line with the strategy of positioning HSBC as the best bank for international business in Armenia, this year more than 40 HSBC Armenia clients were provided with the opportunity to participate in a pan European "Trade Connection" event in Shanghai in June with one customer, and in the “Trade Summit” event in Hamburg in late October, as well as European Business Awards.