Ժողովրդավարության առումով Հայաստանը մեկ քայլ առա՞ջ է ՌԴ-ից
Քաղաքական իրադարձությունները պատճենահանել անհնար է: Այսօր ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով ՌԴ խորհրդարանական ընտրություններին և դրանց հնարավոր անդրադաձին Հայաստանի և ՀՀ-ում սպասվելիք ընտրություններին, նման դիրքորոշում հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը:
Նա նշեց, որ որևէ ողբերգություն չկա՝ ՌԴ իրադարձություններն այս կերպ են զարգացել: «Մեր երկրի ղեկավարը մեր առջև արդար, թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու խնդիր է դրել, և մենք հնարավոր ամեն բան կանենք, որ այդ սպասումներն արդարանան»,- ասաց ՀՀԿ պատգամավորը:
Մ. Մինասյանն ընդգծեց, թե Հայաստանում իրավիճակն ու գործընթացն այլ է, ժողովրդավարության առումով, ըստ ՀՀԿ պատգամավորի, Հայաստանը մեկ քայլ առաջ է: Նա հայտնեց, որ ՀՀԿ-ն վստահ է իր ուժերի վրա:
Ասուլիսին մասնակից ԱԺ անկախ պատգամավոր Վարդան Խաչատրյանն էլ նշեց, թե ՌԴ-ում անցումային շրջան է և դա չի կարող չազդել տարածաշրջանի երկների և ինչու չէ` Հայաստանի վրա:
Ըստ ԱԺ անկախ պատգամավորի, առաջիկայում սպասվում են կտրուկ քաղաքական զարգացումներ. «Իրավիճակը խաղարկային է և հնարավոր են ամեն տեսակի զարգացումներ»:

М.Минасян: В плане демократии Армения на шаг впереди России
Депутат от фракции Республиканской партии Армении Мкртич Минасян, обратившись сегодня в ходе встречи с журналистами к выборам в Госдуму России и их возможному влиянию на предусмотренные в Армении выборы, отметил, что копировать политически события невозможно.
«Руководители нашей страны поставили перед нами задачу провести справедливые, прозрачные выборы и мы сделаем все возможное, чтобы оправдать эти ожидания», - сказал депутат РПА. По его словам, нет ничего страшного в том, что события в России имели подобное развитие.
М.Минасян подчеркнул, что политические процессы и ситуация в Армении в плане демократии совершенно иные. Депутат отметил, что Армения в контексте демократических ценностей на шаг впереди России. «Республиканская партия Армении уверена в своих силах», - отметил он.
По словам другого участника встречи, независимого депутата Вардана Хачатряна, в России сейчас переходный период, а это не может не влиять на страны региона, в том числе и на Армению. Как отметил депутат, в ближайшем будущем ожидаются довольно интересные и резкие политические развития.