Միշել Սուլեյմանի հրաժեշտի արարողությունը` նախագահականում
Այսօր Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Սուլեյմանի հրաժեշտի արարողությունը:
ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից հաղորդում են, որ մինչ այդ, երկու երկրների ղեկավարները կարճատև առանձնազրույցի ընթացքում ամփոփել են այցի արդյունքները: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Լիբանանի նախագահի հետ հանդիպման արդյունքում ևս մեկ անգամ համոզվեց, որ երկու բարեկամ երկրներն ունեն բավականաչափ ընդհանուր հետաքրքրություններ, խնդիրներ ու շփման եզրեր, նաև՝ այդ բարեկամությունը մշտապես ամրապնդելու պարտավորություն: Հանրապետության ղեկավարի խոսքով, Նախագահ Միշել Սուլեյմանի այցը Հայաստան՝ քայլ էր հենց այդ ուղղությամբ: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Լիբանանի նախագահի հետ մոտ ապագայում կրկին կհանդիպեն՝ այդպիսով ևս մեկ անգամ հայ-լիբանանյան ներկայիս ջերմ հարաբերությունները մշտապես ամրապնդելու ազդակ հաղորդելով շահագրգիռ բոլոր կողմերին:
Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Սուլեյմանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ լիբանանյան կողմը հետևողական կլինի այցի ընթացքում ստորագրված փաստաթղթերը կյանքի կոչելու հարցում, որի համար պատասխանատու բոլոր պետական մարմիններին համապատասխան հանձնարարականներ կտրվեն: Միշել Սուլեյմանը ևս համոզվածությամբ ընդգծել է, որ իր պաշտոնական այցը Հայաստան լրացուցիչ խթան կհանդիսանա բոլոր ոլորտներում հայ-լիբանանյան հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու և ամրապնդելու գործում:

Today at the Presidential Palace took place a farewell ceremony for President of Lebanon Michel Sleiman who had arrived in Armenia on an official visit.
As the President’s press office informs, the Armenian and Lebanese Presidents summed up the visit in a brief private talk before the farewell ceremony. Armenian President Serzh Sargsyan stressed that as a result of the meeting with the president of Lebanon he once again became sure that the two friendly countries have enough common interests and problems. The Armenian president expressed the hope that he will meet with the President of Lebanon again in the near future, which would give all concerned sides an impetus to constantly strengthen the Armenian-Lebanese warm relations.
Lebanese President Michel Sleiman expressed his thanks for the warm welcome and noted that Lebanon will be consistent in carrying out the agreements reached during his visit. The Lebanese President also gave his assurance that his official visit to Armenia will boost Armenian-Lebanese ties.