Հայփոստից խոշոր գումարներ յուրացնողը գրավով ազատ է արձակվել
ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Լոռու մարզի քննչական բաժնում շարունակվում է Վանաձոր քաղաքի փոստային բաժանմունքի պետի կողմից կենսաթոշակների և նպաստի գումարներից յուրացում կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ գլխավոր դատախազության լրատվության բաժնից:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա 2011թ. դեկտեմբերի 12-ին «Հայփոստ» ՓԲ ընկերության Վանաձորի թիվ 2015 փոստային բաժանմունքի պետ Մ. Գևորգյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով: Նա մեղադրվում է յուրացման եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի` ավելի քան 6 մլն. դրամ հափշտակելու մեջ:
Նախաքննության ընթացքում Մ. Գևորգյանը ամբողջությամբ վերականգնել է «Հայփոստ» ՓԲ ընկերությանը պատճառված գույքային վնասը:
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր ոստիկանության ՔԳՎ Լոռու մարզի քննչական բաժնի քննիչի միջնորդությունը և Մ. Գևորգյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառել կալանքը:
Միաժամանակ դատարանը բավարարել է նաև Մ. Գևորգյանի պաշտպանի` դատարան ներկայացրած միջնորդությունը, և կալանքը փոխարինվել է այլընտրանքային խափանման միջոցով` գրավով:

Head of Vanadzor post office M. Gevorgyan was charged
The preliminary investigation of the criminal case initiated against the head of Vanadzor post office on embezzling pensions and benefits is continued in the Investigation Division of Lori Police.
On December 12, 2011 the head of Vanadzor post office 2015 of the “Haypost” CJSC M. Gevorgyan had been charged according to the RA Criminal Code Article 179, part 3, point 1. He was accused of committing embezzlement in the amount of more that six million Armenian drams.
During the preliminary investigation M. Gevorgyan returned the property damage caused to the “Haypost” CJSC.
The Court of First Instance of Lori region satisfied the investigator’s motion to use arrest against M. Gevorgyan as a pretrial measure. The Court also satisfied M. Gevorgyan’s defender’s motion and changed arrest by an alternative pretrial measure that is by bail.