Վարդան Այվազյանը չգիտե, թե որքան է կազմում իր աշխատավարձը
«Առավոտի» հետ զրույցում ԱԺ պատգամավոր Վարդան Այվազյանն ասել է, թե Նոր տարվա ծախսերից տեղյակ չէ: «Էդ կնգաս գործն է, ես ինչ իմանամ: Ես քարտս տվել եմ միանգամից իրեն` պրծել եմ, 310 հազար է, թե 205 հազար դրամ»:
Թերթի հարցին, թե` մարդիկ իրենց սուղ աշխատավարձով կարո՞ղ են Նոր տարի անել, Այվազյանը պատասխանել է. «Միջին աշխատավարձով ապրող մարդը 110 հազար է ստանում, ինքը միջին չափի Նոր տարի կարող է անել»: Թղթակիցը ճշտում է փորձել մտցնել` «խոզի բդո՞վ»: «Հիմա կարողա՞ ուզես սև իկրայով անեն»,- պատասխանել է պատգամավորը, ով չգիտի էլ, թե որքան է իր աշխատավարձը:

«Аравот»: Вардан Айвазян не знает размера своей зарплаты
В беседе с газетой «Аравот» депутат парламента Армении Вардан Айвазян заявил, что не в курсе расходов, связанных с празднованием Нового года. «Этим занимается моя жена. Я сразу дал ей свою кредитку и избавился от хлопот. Там то ли 310, то ли 205 тысяч драмов», - сказал депутат.
На вопрос корреспондента газеты, разве люди имеют возможность провести Новый год на свою ничтожную зарплату, В.Айвазян ответил: «Человек, живущий на среднюю зарплату, получает 110 тысяч, и может накрыть среднестатистический новогодний стол».
Когда корреспондент газеты попытался уточнить, предполагает ли этот среднестатистический стол наличие «свиного окорока», депутат ответил: «Может тебе захочется еще и черной икры подать на стол».