Վարդան Այվազյանը չգիտե, թե որքան է կազմում իր աշխատավարձը
«Առավոտի» հետ զրույցում ԱԺ պատգամավոր Վարդան Այվազյանն ասել է, թե Նոր տարվա ծախսերից տեղյակ չէ: «Էդ կնգաս գործն է, ես ինչ իմանամ: Ես քարտս տվել եմ միանգամից իրեն` պրծել եմ, 310 հազար է, թե 205 հազար դրամ»:
Թերթի հարցին, թե` մարդիկ իրենց սուղ աշխատավարձով կարո՞ղ են Նոր տարի անել, Այվազյանը պատասխանել է. «Միջին աշխատավարձով ապրող մարդը 110 հազար է ստանում, ինքը միջին չափի Նոր տարի կարող է անել»: Թղթակիցը ճշտում է փորձել մտցնել` «խոզի բդո՞վ»: «Հիմա կարողա՞ ուզես սև իկրայով անեն»,- պատասխանել է պատգամավորը, ով չգիտի էլ, թե որքան է իր աշխատավարձը:

During the interview given to “Aravot” daily the NA Deputy Vardan Ayvazyan told that he is nor informed about the New Year expanses. “It is my wife’s business, I gave to her my credit card to her and that’s all, around 310 or 205 thousand AMD.”
To the question whether people can celebrate a New Year with the small salary they get Ayvazyan answered, “The average salary is 110 000 AMD, those who get these much can have an average New Year.
” The correspondent tried to find out whether they will also be able to buy “pork haunch”. “What about black fish roe?” Deputy joked.