Բակո Սահակյանը շնորհավորել է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության մարմինների  աշխատողի օրվա առթիվ, որում ասված է.
«Արցախի իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ, տոն, որն ավանդաբար նշվում է մեր հանրապետությունում:
Եվ դա պատահական չէ, քանի որ դուք իրականացնում եք չափազանց կարևոր գործունեություն` ուղղված Արցախի ազգային շահերի պաշտպանությանը, հասարակական և պետական անվտանգության ապահովմանը: Ձեր ամենօրյա սկզբունքային և հետևողական աշխատանքից է նա կախված մեր ազատ ու անկախ պետականության շարունակական ամրապնդումը: Մեր նպատակն է ստեղծել մի այնպիսի պետություն, որի քաղաքացիները հնարավորինս պաշտպանված կլինեն արտաքին ու ներքին սպառնալիքներից, պետություն, որտեղ յուրաքանչյուր մարդ իրեն ապահով կզգա: Եվ դրանում անկասկած մեծ է ազգային անվտանգության ծառայության դերակատարությունը:
Վստահ եմ, որ համակարգի աշխատակիցները այսուհետ ևս կցուցաբերեն անհրաժեշտ արհեստավարժություն ու պատրաստակամություն պետական բարդ խնդիրները պատշաճ մակարդակով լուծելու համար:
Պետությունն էլ կշարունակի մշտական ուշադրության կենտրոնում պահել գերատեսչության գործունեությանը, ձեր աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավմանը ըստ ամենայնի աջակցելու գործընթացը»:

Президент НКР поздравил спецслужбы с праздником
Президент НКР Бако Саакян неаправил поздравительное послание по случаю Дня работника органов национальной безопасности
«Уважаемые сотрудники и ветераны
Службы национальной безопасности!
От имени властей Арцаха и от себя лично поздравляю вас с профессиональным праздником, который традиционно отмечается в нашей республике.
И это не случайно, поскольку вы осуществляете крайне важную деятельность, направленную на защиту национальных интересов, обеспечение общественной и государственной безопасности Арцаха. Дальнейшее укрепление нашей свободной и независимой государственности также зависит от вашей ежедневной принципиальной и последовательной работы. Наша цель - создать такое государство, где граждане будут всячески защищены от внешних и внутренних угроз, где каждый человек будет чувствовать себя в безопасности. Значительный вклад в это дело, несомненно, имеет и Служба национальной безопасности.
Уверен, что сотрудники системы и впредь проявят необходимый профессионализм и готовность должным образом решить сложные государственные задачи.
Государство же продолжит уделять пристальное внимание деятельности ведомства, процессу всемерного содействия улучшению ваших рабочих и социальных условий.
Вновь поздравляю вас с Днем работника органов национальной безопасности и желаю крепкого здоровья, счастья и больших успехов вам и вашим семьям», - говорится в послании президента НКР.