Բակո Սահակյանը շնորհավորել է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության մարմինների  աշխատողի օրվա առթիվ, որում ասված է.
«Արցախի իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ, տոն, որն ավանդաբար նշվում է մեր հանրապետությունում:
Եվ դա պատահական չէ, քանի որ դուք իրականացնում եք չափազանց կարևոր գործունեություն` ուղղված Արցախի ազգային շահերի պաշտպանությանը, հասարակական և պետական անվտանգության ապահովմանը: Ձեր ամենօրյա սկզբունքային և հետևողական աշխատանքից է նա կախված մեր ազատ ու անկախ պետականության շարունակական ամրապնդումը: Մեր նպատակն է ստեղծել մի այնպիսի պետություն, որի քաղաքացիները հնարավորինս պաշտպանված կլինեն արտաքին ու ներքին սպառնալիքներից, պետություն, որտեղ յուրաքանչյուր մարդ իրեն ապահով կզգա: Եվ դրանում անկասկած մեծ է ազգային անվտանգության ծառայության դերակատարությունը:
Վստահ եմ, որ համակարգի աշխատակիցները այսուհետ ևս կցուցաբերեն անհրաժեշտ արհեստավարժություն ու պատրաստակամություն պետական բարդ խնդիրները պատշաճ մակարդակով լուծելու համար:
Պետությունն էլ կշարունակի մշտական ուշադրության կենտրոնում պահել գերատեսչության գործունեությանը, ձեր աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավմանը ըստ ամենայնի աջակցելու գործընթացը»:

Bako Sahakyan congratulated
On 20 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of the National Security Service Serviceman. The address in particularly said:
“Dear servicemen and veterans of the National Security Service,
On behalf of Artsakh authorities and myself I congratulate you on your professional holiday, a day that is traditionally celebrated in our republic.
It is not casual as the work carried out by you is of utmost importance and is directed to the protection of Artsakh's national interests, safeguarding social and state security. Continuous strengthening of our free and independent statehood also depends on your daily principle and consecutive work. Our goal is to create such a state that provides maximum level of protection to its citizens from foreign and domestic threats, a state where every person will feel himself secure. The role of the national security service is undoubtedly great in accomplishing this mission.
I am confident that workers of the system will continue to show necessary professionalism and readiness to solve difficult national issues in a proper manner.
The state in its turn will continue to keep in the spotlight the process of assisting the activity of the structure, improving your working and social conditions in every way possible.
I once again congratulate you on the Day of the National Security Service Servicemen and wish robust health, happiness and greatest successes to you and your families.”