Հայաստանի ընտրանին զիջեց Չինաստանի հավաքականին
Թուրքիայում ընթացող աշխարհի շախմատի կանանց թիմային առաջնության 3-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 0:4 հաշվով պարտություն կրեց Չինաստանի ընտրանուց: Էլինա Դանիելյանը զիջեց Խոու Իֆանին, Լիլիթ Մկրտչյանը` Ջու Վենյունին, Լիլիթ Գալոյանը` Ժաո Հյուին, իսկ Մարիա Կուրսովան` Թան Ժհանգիային: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Հաշվետու տուրից հետո մեր ընտրանին 2 միավորով զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի 6-րդ հորիզոնականը: Իսկ առաջատարը Չինաստանի թիմն է, որը 6 միավոր ունի իր ակտիվում: Հնդկաստանի ու Ռուսաստանի հավաքականները վաստակել են 5-ական, իսկ Վրաստանի ու Վիետնամի թիմերը` 4-ական միավոր:
Ուկրաինայի և Հունաստանի ընտրանիները մեկական միավորով բաժանում են 8-9-րդ տեղերը, իսկ ՀԱՀ-ի թիմը միավոր չի վաստակել և եզրափակում է մրցաշարային աղյուսակը:

Женская сборная Армении уступила китаянкам со счетом 0:4
В третьем туре командного чемпионата мира по шахматам среди женщин в турецком городе Мардин сборная Армении уступила со счетом 0:4 китайской команде. Элина Даниелян уступила Хоу Ифань, Лилит Мкртчян – Ю Веньюн, Лилит Галоян – Чжао Сюэ, а Мария Курсова – Тан Жанг. Об этом сообщает Федерация шахмат Армении.
По итогам отчетного тура сборная Армении с 2 очками занимает 6 место. Лидером чемпионата является сборная Китая с 6 очками. Сборные Индии и России заработали по 4 очка. Сборные Украины и Греции делят 8-9 места, имея в активе по одному очку.