Կամպինաս քաղաքի խորհրդարանը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը
Բրազիլիայի Սան Պաուլո նահանգի Կամպինաս քաղաքի քաղաքապետարանը պաշտոնապես տեղեկացրել է Բրազիլիայում ՀՀ դեսպանությանը, որ դեկտեմբերի 16-ին Կամպինասի քաղաքապետ Դ. Վիլագրան ստորագրել է Քաղաքային խորհրդարանի նոյեմբերի 20-ին ընդունած բանաձևը՝ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու վերաբերյալ:
Քաղաքապետի հաստատումից և դեկտեմբերի 19-ին «Դիարիո օֆիսիալ» պաշտոնաթերթում հրապարակվելուց հետո այն ստացել է օրենքի ուժ, համաձայն որի ապրիլի 24-ը կմտցվի քաղաքի հիշարժան տարեթվերի օրացույցի մեջ և յուրաքանչյուր տարի կնշվի որպես «1915 թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օր»:
Կամպինասն ունի 1,2 մլն. բնակիչ, Սան Պաուլո նահանգի արդյունաբերական, գյուղատնտեսական և գիտամշակութային խոշոր կենտրոններից է, ունի փոքրաթիվ հայկական համայնք:

Campinas approved recognition of Armenian Genocide
According to the MFA press and public relations department, Brazilian city of Campinas (Sao Paolo) has officially informed the Armenian Embassy in Brazil that on December 16, Mayor D. Vilagra approved the resolution on recognition of the Armenian Genocide, adopted earlier by the City Council.
The bill comes into force after it is ratified by the Mayor and published in the Diario Official daily on December 19. According to the document, April 24 will be included in the calendar of memorable events and will be marked every year as the “1915: Day of Commemoration of Armenian Genocide victims”.
The city of Campinas has a population of 1.2 mln. It is one of the industrial, agricultural and scientific-cultural centers of Sao Paolo and has a small Armenian community.