Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ նորանշանակ ղեկավարին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեային:
ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակի փոխանցմամբ, հանդիպմանը երկուստեք կարևորվել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությունը: Նախագահի խոսքով, վերջին շրջանում այն բավականին ակտիվացել է, ինչը դրսևորվում է ինչպես փոխադարձ այցելություններով, այնպես էլ նոր ծրագրերի ակտիվ իրականացմամբ: Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը վճռական է շարունակելու այդ բարեփոխումները:
Դեսպան Տրայան Հրիսթեան նշել է, որ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում ձգտելու է պահպանել այդ մակարդակն ու ավելացնել ջանքերը՝ բոլոր բնագավառներում վստահության, երկխոսության, համագործակցության ամրապնդմանն աջակցելու ուղղությամբ: Նա ընդգծել է, որ ԵՄ-ն շահագրգռված է խորացնել հարաբերությունները Հայաստանի հետ՝ աջակցելով երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:

Today RA President Serzh Sargsyan received the newly appointed head of the EU mission to the Republic of Armenia, ambassador Traian Hristea.
RA President Press Office reported that the two attached importance to the Armenia – European Union cooperation, which according to the President has been rather active recently conditioned with mutual visits and implementation of new projects. Serzh Sargsyan mentioned that Armenia is determined to continue those reforms.
Ambassador Traian Hristea mentioned that Armenian – EU relation is on a high level and assured that during his tenure as ambassador he will try to keep that level and will add the efforts in all areas in order to keep and to strengthen that cooperation. He has stressed that the EU is eager to deepen its relations with Armenia supporting the reforms that are realized in the country.