Հայաստանը` աշխարհի կանանց թիմային առաջնությունում
Թուրքիայում ընթացող աշխարհի շախմատի կանանց թիմային առաջնության 6-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 4:0 հաշվով պարտության մատնեց ՀԱՀ-ի ընտրանուն, իսկ 7-րդ տուրում 1,5:2,5 հաշվով զիջեց Ուկրաինայի ազգային թիմին: Մեր հավաքականն այժմ իր ակտիվում 6 միավոր ունի և զբաղեցնում է 7-րդ հորիզոնականը:
Մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է Չինաստանի ընտրանին, որն անցկացրած 7 տուրում միայն հաղթանակներ է տոնել և վաստակել է 14 միավոր: Երկրորդ տեղում ընթացող Հնդկաստանի թիմն առաջատարից հետ է մնում 3 միավորով և մեկ միավորով գերազանցում է 3-րդ տեղում հաստատված Ռուսաստանի հավաքականին:
Ուկրաինայի, Վրաստանի ու Վիետնամի ազգային թիմերը վաստակել են 8-ական միավոր և բաժանում են 4-6-րդ տեղերը: Թրքուհիները 4 միավորով հանգրվանել են 8-րդ տեղում: Հունաստանի ընտրանին վաստակել է 1 միավոր, իսկ ՀԱՀ-ի հավաքականը միավոր չի վաստակել և եզրափակում է մրցաշարային աղյուսակը:

Сборная Армении продолжает выступления на чемпионате мира
В шестом туре командного чемпионата мира по шахматам среди женщин в турецком городе Мардин сборная Армении одержала победу со счетом 4:00 над сборной ЮАР, а в седьмом туре уступила сборной Украине со счетом 1,5:2,5. Как сообщает Федерация шахмат Армении, армянские шахматисты имеют в своем активе 6 очков и занимают 7 горизонтальную.
Лидером чемпионата является сборная Китая, которая не зафиксировала ни одного поражения в семи турах чемпионата и заработала 14 очков. На втором месте команда Индия, отстающая от лидера на 3 очка и опережающая утвердившуюся на втором месте сборную России на 1 очко.
Сборные Украины, Грузии и Вьетнама заработали по 8 очков и делят 4-6 места. Турчанки с 4 очками утвердились на 8 горизонтальной. Команда Греции заработала 1 очко, а сборная ЮАР с нулевым результатом замыкает турнирную таблицу.