Մարտակերտում բացվել է նորակառույց շրջանային հիվանդանոց
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 25-ին այցելել է Մարտակերտ քաղաք և մասնակցել նորակառույց շրջանային հիվանդանոցի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Նախագահը կարևորել է նոր հիվանդանոցի նշանակությունը Մարտակերտ քաղաքի և ողջ շրջանի համար՝ ընդգծելով, որ նրա աշխատանքը մեծապես կնպաստի բնակչության բժշկական սպասարկման որակի բարձրացմանը:
Բակո Սահակյանը նաև երախտագիտություն է հայտնել բարերար Ռալֆ Եիրիկյանին հիվանդանոցի կառուցմանը սատարելու համար՝ նշելով, որ այս նախագիծը հանդիսանում է մասնավոր հատվածի և պետության համագործակցության լավագույն օրինակներից մեկը:

Bako Sahakyan partook at solemn ceremony of opening hospital
On 25 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the town of Martakert and partook at a solemn ceremony of opening the newly-built regional hospital.
The President noted the significance of the new hospital for the Martakert town and the whole region underlining that its activity would greatly contribute to raising the quality of medical services of the population.
Bako Sahakyan expressed gratitude to philanthropist Ralph Yerikyan for assisting the construction of the hospital noting that this project was considered among the best examples of the cooperation between the private sector and the state.
Premier Ara Haroutyunyan and other officials accompanied the President, the Central Information Department of the Artsakh Republic reports.