Մարտակերտում բացվել է նորակառույց շրջանային հիվանդանոց
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 25-ին այցելել է Մարտակերտ քաղաք և մասնակցել նորակառույց շրջանային հիվանդանոցի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Նախագահը կարևորել է նոր հիվանդանոցի նշանակությունը Մարտակերտ քաղաքի և ողջ շրջանի համար՝ ընդգծելով, որ նրա աշխատանքը մեծապես կնպաստի բնակչության բժշկական սպասարկման որակի բարձրացմանը:
Բակո Սահակյանը նաև երախտագիտություն է հայտնել բարերար Ռալֆ Եիրիկյանին հիվանդանոցի կառուցմանը սատարելու համար՝ նշելով, որ այս նախագիծը հանդիսանում է մասնավոր հատվածի և պետության համագործակցության լավագույն օրինակներից մեկը:

В Мартакерте открылась новая больница
25 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян посетил город Мартакерт, где принял участие в торжественной церемонии открытия новой районной больницы.
Президент отметил важное значение новой больницы для города Мартакерта и всего района, подчеркнув, что ее задействование окажет значительное содействие повышению качества медицинского обслуживания населения.
Бако Саакян выразил также признательность благотворителю Ральфу Йирикяну за содействие строительству больницы, отметив, что этот проект является одним из лучших примеров сотрудничества частного сектора и государства.