Լեռնահանքային արդյունաբերությունն Արցախում մեծ հեռանկար ունի
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Դրմբոն գյուղում գտնվող «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության հանքաարդյունաբերական գործարան և ծանոթացել ոսկու կորզման նորակառույց արտադրամասին:
Նախագահն ընդգծել է, որ գործարանը հանդիսանում է Արցախի տնտեսության կարևորագույն սուբյեկտներից մեկը, որը մեծապես նպաստում է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, Բակո Սահակյանն նշել է, որ լեռնահանքային արդյունաբերության զարգացումն Արցախում մեծ հեռանկարներ ունի և ողջունել է «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության կողմից այս ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Այնուհետև երկրի ղեկավարը մասնակցել է ավանդական դարձած ամանորյա ընդունելությանը և ընկերության աշխատակիցներին շնորհավորել գալիք Նոր տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Gold extraction enterprise has a great perspective in Artsakh
On 26 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited mining factory of the "Base Metals" company and inspected the newly-built gold extraction enterprise, the Central Information Department of the Artsakh Republic reports.
The President underlined that the factory is considered among the significant subjects of Artsakh's economy that to a great extent contributes to socio-economic development of the republic.
Bako Sahakyan noted that developing mining industry in Artsakh has great prospects and welcomed activities carried out by the company in this direction.
Thereafter the Head of the State partook at the traditional New Year reception and congratulated employees of the company on the coming New Year and Christmas.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan and other officials partook at the event.