Լեռնահանքային արդյունաբերությունն Արցախում մեծ հեռանկար ունի
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Դրմբոն գյուղում գտնվող «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության հանքաարդյունաբերական գործարան և ծանոթացել ոսկու կորզման նորակառույց արտադրամասին:
Նախագահն ընդգծել է, որ գործարանը հանդիսանում է Արցախի տնտեսության կարևորագույն սուբյեկտներից մեկը, որը մեծապես նպաստում է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, Բակո Սահակյանն նշել է, որ լեռնահանքային արդյունաբերության զարգացումն Արցախում մեծ հեռանկարներ ունի և ողջունել է «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության կողմից այս ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Այնուհետև երկրի ղեկավարը մասնակցել է ավանդական դարձած ամանորյա ընդունելությանը և ընկերության աշխատակիցներին շնորհավորել գալիք Նոր տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Развитие горнорудной промышленности в НКР имеет перспективы
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил сегодня находящийся в селе Дрмбон горнопромышленный комбинат компании «Бейз Метлс» и ознакомился с работой нового цеха по извлечению золота из пластов.
Президент подчеркнул, что комбинат является одним из важнейших субъектов экономики Арцаха, который оказывает существенное влияние на социально-экономическое развитие республики.
Бако Саакян отметил, что и приветствовал проводимую компанией «Бейз Метлс» работу в этом направлении.
Затем глава государства принял участие в традиционном новогоднем приеме и поздравил сотрудников компании с наступающим Новым годом и Рождеством.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель НС НКР Ашот Гулян, другие должностные лица.