Թուրք հաքերները կոտրել են Վալերի Բուայեի անձնական կայքը
Ըստ թուրքական «Հյուրրիյեթ» (Hurriyet) օրաթերթի` երեկ հաքերային հարձակման է ենթարկվել Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հեղինակ Վալերի Բուայեի անձնական կայքը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ` ցանցահենները կոտրել են Բուայեի կայքը և թուրքերեն ու անգլերեն լեզուներով գրություններ թողել, որոնցում քննադատվում է Ֆրանսիայի խորհրդարանի պահվածքը: Նշվում է, որ թուրք հաքերների այդ խումբը Բուայեի կայքը գրոհելուց հետո թիրախ է ընտրել Ֆրանսիայի ազգային ժողովի ու սենատի կայքերը:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիայի խորհրդարանի ընդունած հայկական բանաձևի համաձայն` Հայոց ցեղասպանության ժխտումը այդ երկրի տարածքում հարուցելու է վարչական ու քրեական վարույթներ` 45.000 եվրո տուգանք և 1 տարի ազատազրկում:

Hackers have attacked French MP Valerie Boyer’s website, who authored the bill criminalizing the denial of Armenian Genocide, Turkish “Hurriyet” reported.
According to the source, the hackers posted a Turkish flag and an address in Turkish and English to the French government. The message says that the websites of French National Assembly and Senate are next targets.
French National Assembly passed a bill criminalizing public denial of the Armenian Genocide. If passed and signed into law by the Senate, the bill would impose a 45,000 euro fine and a year in prison.