Վարչապետն այցելել է դիվանագիտական դպրոց
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության դիվանագիտական դպրոց՝ հանդես եկել դասախոսությամբ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետը դպրոցի ունկնդիրներին է ներկայացրել Ազգային Ժողովի կողմից ընդունված Կառավարության ծրագիրը: «Մեր հիմնարար սկզբունքն այն է, որ ժամանակակից աշխարհում պետք է կառուցել գիտելիքի վրա հիմնված տնտեսություն. զարգացած են համարվում այն երկրները, որոնք ոչ թե ապրանք, այլ գիտելիք են արտադրում»,- ասել է վարչապետը: Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ նշված հիմքերի վրա հենվելով կառավարությունը ձգտում է ապահովել տնտեսական աճ:
Տիգրան Սարգսյանը պատասխանել է նաև դպրոցի ունկնդիրների հարցերին, որոնք մասնավորապես վերաբերում էին ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետևանքների հաղթահարմանը, էներգետիկային, տարածքային համաչափ զարգացմանը, արտահանմանը և այլն:

PM  visits school of diplomacy
Prime Minister Tigran Sargsyan visited the  RA Foreign Ministry and gave a speech at the school of Diplomacy.
The press service of the RA Government reports that the Prime Minister presented to the students of the school the program adopted by the National Assembly. “Our main idea is that we should create an economy based on knowledge. The countries that export knowledge are considered to be developed,” the Prime Minister said.
Tigran Sargsyan has also answered to the questions of the students of the school which concerned mainly energy, regional symmetric development, overcoming the financial crises, etc.