Բազմազավակ ընտանիքները` ՀՀ նախագահի նստավայրում
Նոր տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր Նախագահի նստավայրում հյուրընկալել են մայրաքաղաքում բնակվող ավելի քան երեք տասնյակ բազմազավակ ընտանիքի: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:
Նախագահը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը գալիք տոների կապակցությամբ շնորհավորել և բարեմաղթանքներ են հղել նրանց: Հանրապետության ղեկավարն ընդգծել է, որ որևէ խնդիր անլուծելի չէ, եթե ընտանիքում կա փոխադարձ սեր և հարգանք: «Այս երեխաները մեր անկախության սերունդն են: Մենք վերջերս մեծ շուքով տոնեցինք Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակը:
Ես որևէ կասկած չունեմ, ավելին՝ համոզված եմ, որ մենք այս երեխաներին ենք հանձնելու ավելի բարեկեցիկ երկիր, ավելի ամուր պետություն, որովհետև յուրաքանչյուր սերունդ պետք է իր պարտականությունը կատարի, իր խնդիրը լուծի, որպեսզի հաջորդ սերունդների աշխատանքն արդեն կառուցված հիմքի վրա լինի, որովհետև առանց ամուր հիմքի ոչ մի լուրջ բան չի կարելի կառուցել:
Ես վստահ եմ, որ անցնելու է 15-20 տարի, և այս դահլիճում հավաքված շատ-շատերը լինելու են պետական բարձր ծառայողներ, պաշտոնյաներ, զորահրամանատարներ, դիվանագետներ, ուսուցիչներ, բժիշկներ, իրենց արհեստին շատ լավ տիրապետող մարդիկ, ովքեր կկարողանան իրենց շրջապատին հույս, հավատ հաղորդել, իրենց շրջապատում բարություն սերմանել, որովհետև բարությամբ և համերաշխությամբ կարելի է լուծել բոլոր խնդիրները>,-ասել է Նախագահ Սարգսյանը:
Նոր տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ Նախագահի նստավայրում հյուրընկալված 31 բազմազավակ ընտանիքներն այսօր Նախագահ Սերժ Սարգսյանից և տիկին Ռիտա Սարգսյանից կստանան նաև ամանորյա նվերներով լի զամբյուղներ ու համակարգիչներ:

Многодетные семьи – на приеме в резиденции президента Армении
В связи с наступающим Новым годом и Рождеством Христовым президент Армении Серж Саргсян и первая леди – Рита Саргсян пригласили сегодня в президентскую резиденцию более 30 многодетных семей.
Как сообщили в пресс-службе президента Армении, глава государства и его супруга обратились к гостям с новогодними поздравлениями и пожеланиями.
Президент С.Саргсян подчеркнул, что нет проблем, которые нельзя решить, если в семье царят любовь и уважение. «Эти дети – поколение нашей независимости. Мы недавно отметили с большим торжеством 20-летие независимости Армении. Я нисколько не сомневаюсь, более того, убежден в том, что мы передадим этим детям более благополучную, процветающую страну, более сильное государство, поскольку каждое поколение должно выполнять свой долг перед страной, решать поставленные перед ним задачи, чтобы деятельность последующих поколений уже была построена на крепкой основе, поскольку без этого нельзя создать ничего серьезного.
Я уверен, что пройдет 15-20 лет и многие из присутствующих в этом зале станут высокопоставленными государственными, должностными лицами, военными командирами, дипломатами, учителями, врачами, людьми, мастерски владеющими своим ремеслом, которые смогут сеять добро, вселять веру и надежду в окружающих их людей, поскольку именно вера и согласие помогут решить все проблемы», - сказал С.Саргсян.
Собравшиеся в резиденции президента многодетные семьи получат от президента и его супруги корзины с новогодними подарками и компьютеры.