Արոնյանը Կառլսենի հետ գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը
Հոլանդական Վեյկ ան Զեե քաղաքում ընթացող շախմատային «Տատա Սթիլ» փառատոնի «A» մրցաշարի 4-րդ տուրում Լևոն Արոնյանը սպիտակներով պարտության մատնեց Գատա Կամսկուն: Այժմ նա իր ակտիվում 3 միավոր ունի և Մագնուս Կառլսենի հետ գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: Վերջինս, ի դեպ, հաշվետու տուրում միավորը կիսեց Կարուանայի հետ:
Ավելացնենք, որ այսօր մրցաշարում հանգստյան օր է հայտարարված, իսկ վաղը Լևոն Արոնյանը կխաղա Վան Վելիի հետ:
«C» մրցաշարում անհաջող հանդես եկավ Էլինա Դանիելյանը` 4-րդ տուրում զիջելով Օոտեսին: Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքից:

Левон Аронян и Магнус Карлсен лидируют на турнире в Вейк-ан-Зее
В 4 туре шахматного фестиваля в голландском городе Вейк-ан-Зее Левон Аронян одержал белыми победу над Гатой Камским (США). Армянский гроссмейстер имеет в своем активе 3 очка и возглавляет турнирную таблицу вместе с норвежцем Магнусом Карлсеном.
Отметим, что 18 января шахматисты отдыхают, а завтра Левон Аронян встретится в 5 туре с Люком Ван Вели (Голландия).
Как сообщает Федерация шахмат Армении, гроссмейстер Элина Даниелян неудачно выступила в турнире «С», уступив в 4 туре Ларсу Оотесу (Голландия). Турнир завершится 29 января.