Քեթրին Ջեյն Լիչը հանդիպել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանին
Կարևորելով Պաշտպանի գրասենյակի դերակատարումը երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության և ընտրական գործընթացներում` այսօր Միավորված թագավորության նորանշանակ դեսպան Քեթրին Ջեյն Լիչը հանդիպել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանի հետ:
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից տեղեկացնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարդու իրավունքների պաշտպանության և խթանման վերաբերյալ մի շարք հարցեր, ինչպես նաև առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունները և Պաշտպանի գրասենյակի ներգրավվածությունը ընտրական գործընթացներում:
Հանդիպման վերջում մասնակիցները կարևորել են երկկողմանի կապերի ամրապնդումը և փոխանակվել են համագործակցության կոնկրետ առաջարկներով, որոնք կքննարկվեն ապագայում:

Attaching importance to the role of the Ombudsman in human rights protection in our country and in the election processes the newly appointed UK Ambassador to Armenia Katherine Jane Leach has had a meeting with Armenian Ombudsman Karen Andreasyan.
The Ombudsman’s press office said the sides discussed issues concerning the promotion and protection of human rights as well as the upcoming parliamentary elections as well as involvement of Ombudsman’s Office in electoral processes.
At the end of the meeting the two have outlined cooperation programs and have greed to discuss them later.