Գ. Մակարյան. Ադրբեջանը լոկ հայտարարություններ է անում
Ադրբեջանի տնտեսությունը ուժեղ չէ, բացի նավթամթերքից` գյուղատնետսությունը և արդյունաբերությունը տնտեսության շատ քիչ տոկոսն է կազմում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց Գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը և հավելեց, որ նման տնտեսությամբ Ադրբեջանը չի մտնի երկարատև պատերազմի մեջ:
Ըստ նրա` Հայաստանն ունի ավելի դիվերսիֆիկացված տնտեսություն, ոլորտներն ավելի մրցունակ են, քան Ադրբեջանինը:
Գագիկ Մակարյանը շեշտեց, որ Ադրբեջանի նավթարդյունաբերության ծավալները 2011 թ-ին նվազել են, կրկնակի նվազում կարձանագրվի նաև 2014 թ.-ից: Նոր նավթահորեր չշահագործելու դեպքում` կանախտեսվում է նավթարդյուանբերության անկում:

Azerbaijani economy is not strong enough. The agriculture and industry makes the very little percentage of economy, Gagik Makaryan the president of the Republican Union of Employers of Armenia told today at the meeting with the journalists and added that Azerbaijan will not make war having such economy.
According to him Armenia has got much more diversified economy, the spheres are more compatible than that of Azerbaijan’s.
Gagik Makaryan mentioned also that the oil industry has reduced in Azerbaijan recently. In 2014 it will also be reduced.