Գ. Մակարյան. Ադրբեջանը լոկ հայտարարություններ է անում
Ադրբեջանի տնտեսությունը ուժեղ չէ, բացի նավթամթերքից` գյուղատնետսությունը և արդյունաբերությունը տնտեսության շատ քիչ տոկոսն է կազմում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց Գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը և հավելեց, որ նման տնտեսությամբ Ադրբեջանը չի մտնի երկարատև պատերազմի մեջ:
Ըստ նրա` Հայաստանն ունի ավելի դիվերսիֆիկացված տնտեսություն, ոլորտներն ավելի մրցունակ են, քան Ադրբեջանինը:
Գագիկ Մակարյանը շեշտեց, որ Ադրբեջանի նավթարդյունաբերության ծավալները 2011 թ-ին նվազել են, կրկնակի նվազում կարձանագրվի նաև 2014 թ.-ից: Նոր նավթահորեր չշահագործելու դեպքում` կանախտեսվում է նավթարդյուանբերության անկում:

С такой экономикой Азербайджан не пойдет на войну - Макарян
Экономика Азербайджана – слаба, поскольку кроме нефтепромышленности, другие отрасли экономики, к примеру, сельское хозяйство и иные виды промышленности, составляют низкий процент, заявил сегодня журналистам председатель Союза работодателей Армении Гагик Макарян. По его словам, с такой экономикой Азербайджан не пойдет на длительную войну.
Г.Макарян отметил, что экономика Армении больше диверсифицирована и сферы более конкурентоспособны, чем в Азербайджане.
Он также проинформировал, что объемы нефтепромышленности Азербайджана в 2011 году сократились, двойное сокращение ожидается и в 2014 году. В случае эксплуатации новых скважин прогнозируется спад в нефтяной промышленности.