Գվարդիոլան հաղթանակներից է հոգնել
«Բարսելոնի» գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան հերքել է այն լուրերը, որ ակումբից հեռանալու մասին իր որոշումը կապված է Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյի հետ: Այս մասին հայտնում է իսպանական մամուլը:
Հիշեցնենք, որ ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հեո կատալոնյան թիմի գլխավոր մարզիչը կհեռանա զբաղեցրած պաշտոնից, և այն կգլխավորի Տիտո Վիլանովան, ով ներկա պահին Գվարդիոլայի օգնականն է:
«Իմ որոշումը ոչ մի բանով պայմանավորված չէ Մոուրինյոյի գործոնով: Ես «Ռեալի» շատ մարզիչների հետ եմ հանդիպել: Պարզապես հոգնել եմ ամենօրյա աշխատանքից և այսքան մեծ թվով հաղթանակներից»,- հայտարարել է Գվարդիոլան:

Guardiola insists Mourinho not a reason
Barcelona coach Pep Guardiola insists that his battle with Real Madrid coach Jose Mourinho played no part in his decision to leave the club in the summer, ESPN star report said.
The Real coach could finally have a chance to prevent Guardiola from winning the league as a win over Athletic Bilbao on Wednesday will ensure that his side would win their first La Liga title in four seasons.
The 41-year-old announced last Friday that he would be quitting the club over the summer period in order to take a break and recharge his batteries. The press conference was a heavily publicised event and 34,000 users tuned in to the club website in order to watch the announcement live.