Գյուղնախարարը մեկնում է Իսրայել
Իսրայելի Պետության գյուղատնտեսության և գյուղական զարգացման նախարար Օրիթ Նոկեդի հրավերով մայիսի 16-19-ը ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Իսրայելի Պետություն:
Գյուղնախարարության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, այցի ընթացքում կքննարկվեն գյուղատնտեսության բնագավառում հայ-իսրայելական համագործակցության զարգացման հեռանկարները, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, կստորագրվի «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Իսրայելի Պետության կառավարության միջև գյուղատնտեսության բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը:
Կկայանան այցելություններ ագրոպարենային բնագավառի ձեռնարկություններ, ինչպես նաև պատվիրակությունը կմասնակցի 2012 թվականի մայիսի 15-17-ը Թել Ավիվում կայանալիք «Ագրիտեք» 18-րդ միջազգային գյուղատնտեսական ցուցահանդեսին: Ցուցահանդեսի շրջանակներում 2012 թվականի մայիսի 16-ին կայանալու է նախարարական կլոր սեղան, որին կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը: Պատվիրակությունը հադիպումներ կունենա նաև հայ համայնքի հետ:

At invitation of Israeli Minister of Agriculture Orit Noked, delegation led by Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan will pay a visit to Israel on May 16-19, Agriculture Ministry’s press office reported.
During the visit, the sides will discuss development prospects of agricultural cooperation between Armenia and Israel as well as issues of mutual interest. The governments of Armenia and Israel will sign agricultural cooperation agreement.
The Armenian delegation will visit agricultural food companies and attend 18th international agricultural Agritech exhibition in Tel Aviv on May 15-17. The exhibition will feature a ministerial round table on May 16 to be attended by Sergo Karapetyan as well. The delegates will also meet with representatives of Armenian community.