Բակո Սահակյանն ընդունել է ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Արցախում գտնվող Հայաստանի գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ, ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել է հանրապետության գիտության բնագավառի ներկա վիճակին ու զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել գիտական հետազոտությունների ոլորտին և նրանց կիրառման հեռանկարներին:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ այս գործընթացում չափազանց կարևորում է Հայաստանի գիտական ներուժի արդյունավետ օգտագործումը և Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հետ փոխգործակցության հետագա ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР встретился с главой НАН Армении
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял сегодня находящего в Арцахе президента Национальной академии наук Армении, академика Радика Мартиросяна.
На встрече был обсужден широкий круг вопросов, касающихся нынешнего состояния и перспектив развития сферы науки. Особое внимание было уделено сфере научных исследований и перспективам их применения.
Президент Саакян подчеркнул важность эффективного применения научного потенциала Армении в этом процессе и необходимость дальнейшего расширения взаимодействия с Национальной академией наук Армении.