Բակո Սահակյանն ընդունել է ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Արցախում գտնվող Հայաստանի գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ, ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել է հանրապետության գիտության բնագավառի ներկա վիճակին ու զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել գիտական հետազոտությունների ոլորտին և նրանց կիրառման հեռանկարներին:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ այս գործընթացում չափազանց կարևորում է Հայաստանի գիտական ներուժի արդյունավետ օգտագործումը և Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հետ փոխգործակցության հետագա ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan receives Radik Martirosyan
On June 28 President of Artsakh Republic Bako Sahakyan received president of the Armenian National Academy of Sciences, academician Radik Martirosyan.
A wide range of issues concerning the current the current state and development perspectives of science in our republic were discussed during the meeting. Special attention was paid to the field of scientific research and its practical application.
Persident Sahakyan underlined the crucial importance of effective application of Armenia's scientific potential and the need of further expanding mutual cooperation with the Armenian National Academy of Sciences in this direction.
Artsakh Republic minister of education and science Vladik Khachatryan and other officials partook at the meeting.