Երկօրյա այցով Հայաստան է ժամանել ԻԻՀ ներքին գործերի նախարարը
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի հրավերով այսօր երկօրյա այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության ներքին գործերի նախարար Մոսթաֆա Մոհամադ Նաջարի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նախարարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում նախատեսվում են Մոսթաֆա Մոհամադ Նաջարի հանդիպումները Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով հանդիպումներ են նախատեսվում նաև ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի, արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի, ինչպես նաև հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի հետ:

Iranian Interior Minister is in Armenia on two-day visit
Iranian Interior Minister Mostafa Mohammad-Najjar’s delegation has arrived in Yerevan for a two-day visit at the invitation of Armenian Deputy Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan.
As part of his visit to Armenia, Mostafa Mohammad-Najjar will meet with Armenian President Serzh Sargsyan, NA Speaker Hovik Abrahamyan.
In order to discuss issues concerning bilateral cooperation Mostafa Mohammad-Najjar will have meetings with Deputy Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan, Minister of Emergency Situations Armen Yeritsyan, Police Chief Vladimir Gasparyan and Co-Chairman of Armenian-Iranian intergovernmental commission, Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisyan, Armenian Ministry of Territorial Administration reported.