ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Լեռնային Ղարաբաղում են
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` հուլիսի 11-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Ասկերանի ուղղությամբ:
Դիտարկման ժամանակ, հերթական այցով տարածաշրջան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը /Ռուսաստան/, Ռոբերտ Բրադտկեն /ԱՄՆ/, Ժակ Ֆորը /Ֆրանսիա/ և ԵԱՀԿ Գործող նախագահի Անձնական ներկայացուցիչ /ԳՆԱՆ/ Անջեյ Կասպշիկը /Լեհաստան/ հատել են զինված ուժերի շփման գիծը հատուկ ականազերծված հատվածով:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկման խմբի մեջ էին ԵԱՀԿ Գործող նախագահի Անձնական ներկայացուցչի /ԳՆԱՆ/ դաշտային օգնականներ Անթալ Հերդիչը /Հունգարիա/ և Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն անց են կացրել ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և ՈՒիլյամ Պրայորը /Մեծ Բրիտանիա/:
Դիտարկման առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցել են ԼՂՀ Արտաքին գործերի նախարարության եւ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները:

OSCE MG Co-Chairmen in Karabakh
On July 11, in accordance with the agreement with the authorities of the Nagorno-Karabakh Republic, the OSCE Mission held scheduled monitoring of the Nagorno-Karabakh and Azerbaijani armed forces' contact-line in the Askeran direction.
During the monitoring the OSCE MG Co-Chairmen Igor Popov (Russia), Robert Bradtke (USA), Jacques Faure (France) and Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzey Kasprzyk, who arrived for a working visit in the region, crossed the contact-line in the section previously cleared of mines.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring group comprised Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Antal Herdich (Hungary) and Irjie Aberle (Czech Republic).
On the opposite side, the monitoring was conducted by Field Assistants of the OSCE Chairman-in-Office Personal Representative Hristo Hristov (Bulgary) and William Prior (Great Britain).
From the Karabakh party, the monitoring mission was accompanied by representatives of the NKR Ministries of Foreign Affairs and Defense, the NKR MFA Press-Service reports.