Կաշառք վերցնելու համար ձերբակալվել են ՍԱՊԾ մի քանի աշխատակիցներ
Ըստ «Ժողովրդի» տեղեկությունների` ՀՀ ոստիկանության կազմակերպած հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունը (6-րդ վարչություն) կաշառք վերցնելու համար ձերբակալել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության (ՍԱՊԾ) մի քանի աշխատակիցների:
Համաձայն լուրերի`«6»-րդ վարչությունը պարզել է, որ ՍԱՊԾ աշխատակիցները Երևանի մի շարք հացի և խմորեղենի արտադրամասերում ստուգումներ չանցկացնելու համար 2009-2012թթ. ընթացքում արտադրամասերի տնօրենի հետ պայմանավորվածություն են ձեռք բերել և տարբեր ժամանակներում տարբեր չափերի կաշառք ստացել:
Տեղեկությունը հաստատել են նաև ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից`հայտնելով, որ ՍԱՊԾ ղեկավարը նախկինում Գրիշա Բաղյանն էր, այժմ` ԿԸՀ նախկին աշխատակից Աբրահամ Բախչագուլյանը:

RA Police Department for Combating Organized Crime arrested several officials of the State Food Security Service at the Armenian Agriculture Ministry on charges of taking bribe, Zhoghovurd reports.
“It is rumored that the police revealed that in 2009-2012 the officials agreed with several bakery owners in Yerevan and took bribes from them for not holding inspections there.
The press service of police confirmed the fact, saying that the former head of the State Food Security Service was Grisha Baghyan and now the service is headed by former CEC official Abram Bakhchagulyan,” Zhoghovurd writes.