Կաշառք վերցնելու համար ձերբակալվել են ՍԱՊԾ մի քանի աշխատակիցներ
Ըստ «Ժողովրդի» տեղեկությունների` ՀՀ ոստիկանության կազմակերպած հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունը (6-րդ վարչություն) կաշառք վերցնելու համար ձերբակալել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության (ՍԱՊԾ) մի քանի աշխատակիցների:
Համաձայն լուրերի`«6»-րդ վարչությունը պարզել է, որ ՍԱՊԾ աշխատակիցները Երևանի մի շարք հացի և խմորեղենի արտադրամասերում ստուգումներ չանցկացնելու համար 2009-2012թթ. ընթացքում արտադրամասերի տնօրենի հետ պայմանավորվածություն են ձեռք բերել և տարբեր ժամանակներում տարբեր չափերի կաշառք ստացել:
Տեղեկությունը հաստատել են նաև ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից`հայտնելով, որ ՍԱՊԾ ղեկավարը նախկինում Գրիշա Բաղյանն էր, այժմ` ԿԸՀ նախկին աշխատակից Աբրահամ Բախչագուլյանը:

«Жоховурд»: Сотрудники Минсельхоза задержаны за взятку
Сотрудники Главного управления по борьбе с организованной преступностью6-ое управление Полиции Армении (6-ое управление) задержали нескольких работников Государственной службы по безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении по подозрению во взяточничестве. Об этом со ссылкой на свои источники пишет газета «Жоховурд».
«По слухам, в 6-ом управлении выяснили, что эти сотрудники службы в 2009-2012 гг. договорились с владельцами нескольких ереванских предприятий по изготовлению хлебобулочных изделий и брали у них взятки, чтобы не проводить там проверки.
Эти сведения подтвердили в пресс-службе Полиции, сообщив, что в прошлом эту структуру возглавлял Гриша Багян, а ныне бывший сотрудник ЦИК Абрам Бахчагулян», - пишет «Жоховурд».