Բակո Սահակյանն ընդունել է Արթուր Վարժապետյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնությունից Արցախ ժամանած գործարար եւ բարերար, «Լուդինգ» ընկերության հիմնադիր Արթուր Վարժապետյանին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման մեջ ունեցած մասնակցության համար՝ նշելով, որ տարիներ շարունակ նրա հայրենանվեր գործունեությունը բարձր է գնահատվում մեր հանրապետությունում:
Հանդիպումից հետո Նախագահը և Արթուր Վարժապետյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել են ԼՂՀ փրկարար ծառայությանը ժամանակակից տրանսպորտային միջոցների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա էին Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Աժ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakayan received Arthur Varjapetyan
Today President of Artsakh Republic Bako Sahakayan received entrepreneur and philanthropist from the Russian Federation, founder of "Louding"' company Arthur Varjapetyan.
The Head of State expressed his gratitude to the philanthropist for the participation in the socioeconomic development of Artsakh noting that his long-term patriotic activity has been highly evaluated in our republic.
After the meeting the President and Arthur Varjapetyan partook at the festive ceremony of providing modern transportation means to the NKR Rescue Service held in the Stepanakert Revival square.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, premier Ara Haroutunyan and other officials were present at the event.