Բակո Սահակյանը ստացել է ԼՂՀ նախագահի վկայականը
Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր այցելել է ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որտեղ նրան հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի անկախ պետականաշինության ամենամեծ ձեռքբերումներից է իշխանության բոլոր թևերի ամբողջական ձևավորումը և նրանց լիարժեք գործունեությունը, ինչպես նաեւ ժողովրդավարական հասարակություն ստեղծելու գործընթացի անշրջելիությունը:
Այս տեսանկյունից Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը՝ այն համարելով  պետության կարևորագույն ինստիտուտներից մեկը:

B.Sahakyan received certificate of the Artsakh Republic President
Today President Bako Sahakyan visited the NKR Central Electoral Commission where he was handed in the certificate of the Artsakh Republic President.
In his speech the Head of State noted that complete establishment of all the branches of power and their full-fledged functioning, as well as the irreversibility of democratic state building process are among the greatest achievements of Artsakh independent statehood.
Within this context Bako Sahakyan put special emphasize on the work of Central Electoral Commission considering it one of the most significant institutions in our state.