Բակո Սահակյանը ստացել է ԼՂՀ նախագահի վկայականը
Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր այցելել է ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որտեղ նրան հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի անկախ պետականաշինության ամենամեծ ձեռքբերումներից է իշխանության բոլոր թևերի ամբողջական ձևավորումը և նրանց լիարժեք գործունեությունը, ինչպես նաեւ ժողովրդավարական հասարակություն ստեղծելու գործընթացի անշրջելիությունը:
Այս տեսանկյունից Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը՝ այն համարելով  պետության կարևորագույն ինստիտուտներից մեկը:

Бако Саакян получил удостоверение президента НКР
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян посетил сегодня Центральную избирательную комиссию, где ему было вручено удостоверение Президента Республики Арцах.
В своем слове глава государства отметил, что самым большим достижением независимой государственности Арцаха является окончательное формирование всех ветвей власти и их полноценное функционирование, равно как и необратимость процесса создания демократического общества.
В данном контексте Бако Саакян особо подчеркнул работу Центральной избирательной комиссии, назвав ее одним из важнейших институтов нашего государства.