ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետը ձերբակալվել է
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, կաշառք ստանալու կասկածանքով, սույն թվականի սեպտեմբերի 9-ին, ձերբակալվել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը:
Վերջինս, «Հայաստանի Հանրապետության վերադարձի վկայական ստանալու կարգ»-ի պահանջների խախտմամբ, արտերկրում գտնվող քաղաքացիներից, բացի օրենքով նախատեսված պետտուրքի գումարից, միջնորդների միջոցով, որպես կաշառք պահանջել և ստացել է հավելյալ գումարներ:
ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է: Այս մասին տեղեկացրին ԱԱԾ մամլո ծառայությունից:

Задержан начальник консульского управления МИД Армении
Начальник консульского управления МИД Армении Акоп Хаджи-Акопян задержан 9 сентября в рамках уголовного дела, расследуемого в Следственном управлении Службы национальной безопасности РА.
Как сообщает пресс-служба СНБ, Хаджи-Акопян, «с нарушением требований порядка получения свидетельства о возвращении в Республику Армения, кроме предусмотренной законом суммы госпошлин, от находящихся за рубежом граждан через посредников требовал в качестве взятки и получил дополнительную сумму».
Уголовное дело, возбужденное в следственном управлении Службы национальной безопасности Армении, продолжается.