Արցախը շահագրգռված է Կոնյակի գործարանի հետ համագործակցությամբ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Երևանի կոնյակի գործարանի («Արարատ» ապրանքանիշի) Եվրոպայի և ԱՊՀ երկրների մենեջերներին՝ գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գործարանի կողմից մեր հանրապետությունում իրականացված աշխատանքներին և հեռանկարներին առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է Երևանի կոնյակի գործարանի դերը հանրապետության գյուղատնտեսության զարգացման գործում՝ հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է էլ ավելի խորացնել ու ընդլայնել համագործակցությունը գործարանի հետ:

Президент НКР принял представителей Ереванского коньячного завода
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня бренд-менеджеров по Европе и странам СНГ Ереванского коньячного завода (товарный знак «Арарат») во главе с исполнительным директором Ара Григоряном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся работ, проведенных заводом в нашей республике, и планов на будущее.
Глава государства отметил важную роль Ереванского коньячного завода в деле развития сельского хозяйства республики, добавив, что Арцах заинтересован в дальнейшем углублении и расширении сотрудничества с заводом.