Իրանում ցուցարարները շրջափակել են Շվեյցարիայի դեսպանատունը
Թեհրանում առնվազն 500 ցուցարարներ բողոքում են ԱՄՆ-ում նկարահանված ֆիլմի դեմ, որը, ըստ մահմեդականների, վիրավորում է Մոհամեդ մարգարեին:
«Ռոսբալտ.ռուի» փոխանցմամբ` ցուցարարները հավաքվել են Իրանում Շվեյցարիայի դեսպանատան մոտ, որը ներկայացնում է նաև ԱՄՆ-ի շահերը` Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների բացակայության պայմաններում:
Ցուցարարները վանկարկում էին «Մահ Ամերիկային» և «Մահ Իսրայելին» կոչերը:
Ոստիկանները և անվտանգության ուժերի աշխատակիցները փորձում են թույլ չտալ ցուցարարներին մոտենալ դեսպանատան շենքին, որտեղից արդեն տարհանվել են շվեյցարացի  դիվանագետները:

Iranian students protested outside the Swiss embassy in Tehran on Thursday against an anti-Islam film that sparked violent reactions in several Muslim countries and the killing of the U.S. ambassador to Libya, the Daily Star reports.
Additional security forces were deployed around the embassy, which looks after U.S. interests in Iran where Washington has no diplomatic relations, Fars news agency reported. It gave no estimate of the size of the protest.
Members of one student organisation present called on Muslim nations to "cut their relations with the United States and demonstrate their religious values against the colonial system", Fars said.