ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետը կալանավորվեց
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը կալանավորված է: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց Ազգային անվտանգության ծառայության մամլո պատասխանատու  Արծվին Բաղրամյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, կաշառք ստանալու կասկածանքով, սեպտեմբերի 9-ին ձերբակալվել էր ՀՀ ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը:
Պարոն Բաղրամյանը նկատեց, որ գործի վերաբերյալ այլ մանրամասներ չի կարող հրապարակել, և այս պահին նախաքննությունն ընթանում է::

Head of Consular Department of Armenian Foreign Ministry arrested
Hakob Haji-Hakobyan was detained on September 9 on suspicion of taking bribes within the framework of the criminal case investigated in the Investigation Department of Armenian National Security Service.
NSS said that Hakob Haji-Hakobyan demanded and took bribes from citizens abroad with the violation of the requirements of the order of receiving a certificate of return to the Republic of Armenia. A preliminary investigation is underway.
NSS spokesperson dismissed media reports that some more MFA officials were also arrested within the framework of the criminal case.