ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետը կալանավորվեց
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը կալանավորված է: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց Ազգային անվտանգության ծառայության մամլո պատասխանատու  Արծվին Բաղրամյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, կաշառք ստանալու կասկածանքով, սեպտեմբերի 9-ին ձերբակալվել էր ՀՀ ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը:
Պարոն Բաղրամյանը նկատեց, որ գործի վերաբերյալ այլ մանրամասներ չի կարող հրապարակել, և այս պահին նախաքննությունն ընթանում է::

Начальник консульского управления МИД Армении арестован
Начальник консульского управления министерства иностранных дел Армении Акоп Хаджи-Акопян арестован. Об этом Aysor.am сообщил руководитель пресс-службы Службы национальной безопасности Арцвин Баграмян.
Напомним, начальник консульского управления МИД Акоп Хаджи-Акопян был задержан 9 сентября этого года в рамках уголовного дела, расследуемого в Следственном управлении Службы национальной безопасности, по подозрению в получении взятки.
Как отметил А.Баграмян, других подробностей об уголовном деле он опубликовать не может, в настоящее время предварительное следствие по делу продолжается.