Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի 4 զինվոր է սպանվել
Աֆղանստանում ոստիկանը ՆԱՏՕ-ի 4 զինվորների է սպանել, 2-ին՝ վիրավորել։ Այս մասին տեղեկացնում է Ֆրանս-Պրես գործակալությունը (Agence France-Presse)։
Ընդհարումը տեղի է ունեցել Աֆղանստանի հարավում գտնվող Զաբուլ քաղաքի մոտակայքի անցակետում։ Զոհված բոլոր զինվորներն ամերիկացիներ են։ Հակամարտության ընթացքում սպանվել է նաև աֆղան ոստիկան։
Տեղի իշխանությունների խոսքով՝ սեպտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերն անցակետի վրա են հարձակվել գրոհայինները։ Աֆղան ոստիկաններին օգնության են հասել ՆԱՏՕ-ի զինծառայողները, որոնց վրա ավելի ուշ հարձակվել է ոստիկաններից մեկը։

Four NATO soldiers were killed Sunday in the second suspected attack by Afghan police in two days, AFP reported.
Afghan authorities said the shooting took place in Zabul province, part of the restive south, but the Islamist militia denied responsibility.
The US-led International Security Assistance Force (ISAF) released few details other than that it was “suspected to involve members of the Afghan police.”
A senior provincial official confirmed that NATO forces came under fire, and that the Westerners returned fire, killing one policeman.