Արցախի նախագահն ընդունել է Արթուր Ջավադյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Առանձնազրույցից հետո հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ Հայաստանի բանկային համակարգի պատվիրակության մասնակցությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են բանկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետության բանկերը շոշափելի դերակատարություն ունեն Արցախի տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտներում, ինչը դրական է ազդում հանրապետության առաջընթացի վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President received Arthur Javadyan
On 30 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received chairman of Armenia's Central Bank Arthur Javadyan.
After the tete-a-tete meeting the talks were held in an enlarged format with the participation of the Armenian bank system delegation.
Various issues concerning the cooperation of the two Armenian states in the sphere of banking were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted that banks of the Republic of Armenia had a tangible role in almost all the spheres of Artsakh economy, which positively affects on the progress of the republic.
Prime-minister Ara Haroutunyan, minister of finance and economy Spartak Tevosyan and other officials partook at the meeting.