Օսկանյանի հարցը բարձրացվելու է նաև ԵԽԽՎ-ում
«Պահանջում ենք դադարեցնել Վարդան Օսկանյանի քաղաքական հետապնդումը»  քաղաքացիական նախաձեռնությունը քիչ առաջ տարածել է հայտարարություն, որով տեղեկացնում է, որ այս հարցը բարձրացվելու է նաև ԵԽԽՎ-ում:
«Վարդան Օսկանյանի կողմից «փողերի լվացման» գործով որպես մեղադրյալ ընդգրկելու գլխավոր դատախազի միջնորդագրի մասին հարցը կբարձրացվի նաև ԵԽԽՎ–ում։ Այս մասին այսօր հայտարարել է պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, ով ԵԽԽՎ է մեկնելու վաղը՝ հոկտեմբերի 2-ին:
Զոհրաբյանը հայտարարել է, որ գլխավոր դատախազի միջնորդությունը որևէ իրավական հիմնավորում չունի»,- հիշեցնում են նախաձեռնության անդամները:

Oskanyan’s issue to be raised in PACE
The civil initiative “We demand to stop Vardan Oskanyan’s political persecution” has issued a statement today saying that this issue is due to be raised in the PACE as well.
“The issue concerning the petition of the Prosecutor General by which Vardan Oskanyan is involved in the “money laundering” case as a defendant, will be raised at the PACE as well,” today said Naira Zohrabyan who is leaving for PACE tomorrow, on October 2.
“Zohrabyan has stated that the petition of the Prosecutor General has no legal basis,” the members of the initiative remind.