Օսկանյանի հարցը բարձրացվելու է նաև ԵԽԽՎ-ում
«Պահանջում ենք դադարեցնել Վարդան Օսկանյանի քաղաքական հետապնդումը»  քաղաքացիական նախաձեռնությունը քիչ առաջ տարածել է հայտարարություն, որով տեղեկացնում է, որ այս հարցը բարձրացվելու է նաև ԵԽԽՎ-ում:
«Վարդան Օսկանյանի կողմից «փողերի լվացման» գործով որպես մեղադրյալ ընդգրկելու գլխավոր դատախազի միջնորդագրի մասին հարցը կբարձրացվի նաև ԵԽԽՎ–ում։ Այս մասին այսօր հայտարարել է պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, ով ԵԽԽՎ է մեկնելու վաղը՝ հոկտեմբերի 2-ին:
Զոհրաբյանը հայտարարել է, որ գլխավոր դատախազի միջնորդությունը որևէ իրավական հիմնավորում չունի»,- հիշեցնում են նախաձեռնության անդամները:

Вопрос Осканяна поднимут на сессии ПАСЕ
Гражданская инициатива «Требуем прекратить политическое преследование Вардана Осканяна» распространила заявление, в котором отмечает, что вопрос о привлечении депутата, экс-главы МИД В.Осканяна будет поднят на заседании ПАСЕ.
«Вопрос Вардана Осканяна будет поднять на заседании ПАСЕ», - заявила журналистам депутат от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян, которая отправится в Страсбург 2 октября.
Н.Зограбян заявила также, что ходатайство генерального прокурора Армении «не имеет какого-либо правового обоснования».