Արցախում անասնաբուժական լաբորատորիայի նոր շենք է բացվել
Արցախի  Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարարության անասնաբուժական լաբորատորիայի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ ժամանակակից պայմաններին համապատասխան նման կառույցը խիստ պահանջված է հանրապետության համար և մեծապես կնպաստի գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացմանը, սննդամթերքի անվտանգության ապահովմանը:
Երկրի նախագահն ընդգծել է գյուղատնտեսության ոլորտի կարևորությունը` նշելով, որ այստեղ ցանկալի արդյունքների հասնելու համար անհրաժեշտ է ապահովել ժամանակակից տեխնոլոգիական հագեցվածություն:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է նաև մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կառուցվող մի շարք օբյեկտներ և տեղում ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահին, աղբյուրի փոխանցմամբ,  ուղեկցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, Հայ բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

New veterinary laboratory opened in NKR
On 15 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the festive opening ceremony of the new veterinary laboratory building under the NKR ministry of agriculture.
According to the President the institution corresponding to modern standards is highly demanded for our republic and will contribute greatly to the development of the agricultural sector and ensuring food security.
The Head of State underlined the importance of the agricultural sector for our republic noting that to achieve desirable results it the sphere should have modern technological equipment.
On the same day President Bako Sahakyan visited a number of objects being built in Stepanakert and got acquainted on-site with the work carried out there.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan, Prime Minsiter Ara Haroutunyan, president of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) Perch Sedrakyan and other officials accompanied the President.