Արցախում անասնաբուժական լաբորատորիայի նոր շենք է բացվել
Արցախի  Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարարության անասնաբուժական լաբորատորիայի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ ժամանակակից պայմաններին համապատասխան նման կառույցը խիստ պահանջված է հանրապետության համար և մեծապես կնպաստի գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացմանը, սննդամթերքի անվտանգության ապահովմանը:
Երկրի նախագահն ընդգծել է գյուղատնտեսության ոլորտի կարևորությունը` նշելով, որ այստեղ ցանկալի արդյունքների հասնելու համար անհրաժեշտ է ապահովել ժամանակակից տեխնոլոգիական հագեցվածություն:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է նաև մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կառուցվող մի շարք օբյեկտներ և տեղում ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահին, աղբյուրի փոխանցմամբ,  ուղեկցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, Հայ բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В НКР состоялось открытие новой ветеринарной лаборатории
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял участие в торжественной церемонии открытия нового здания ветеринарной лаборатории министерства сельского хозяйства НКР. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Б.Саакян отметил, что соответствующая современным стандартам подобная структура крайне необходима для нашей республики и окажет существенное содействие развитию сельского хозяйства, обеспечению продовольственной безопасности.
Глава государства подчеркнул важность сельскохозяйственной сферы для нашей республики, отметив, что для достижения желаемых результатов необходимо наличие современного оборудования.
В тот же день президент Б.Саакян посетил ряд строящихся в Степанакерте объектов и на месте ознакомился с проводимыми там работами.
Президента сопровождали предводитель ААЦ, архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр НКР Ара Арутюнян, руководитель Армянского общего благотворительного союза Перч Седракян и другие должностные лица.