Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպում կա՞ . ԱԳՆ-ն չի հստակեցնում
Ֆրանսիայի կառավարությունը` ԵԱՀԿ ՄԽ  համանախագահող երկրների  հետ պլանավորում է առաջիկայում  կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամեդյարովի միջև  հանդիպում: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Պասկալ Մոնիեն,  APA-ն:
Գործակալության փոխանցմամբ` դեսպանը նշել է նաև, որ  տվյալ հարցով ներկայում քննարկումներ  են ընթանում. «Ես տեղյակ չեմ բոլոր մանրամասներից: Հանդիպման վայրը կարող է լինել Փարիզը կամ մեկ այլ վայր, որը նրանք կընտրեն»:
ԱԳՆ մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը Aysor.am-ին հայտնեց, որ երկու երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպման մասին դեռ որևէ բան հստակ չէ և տեղեկատվություն հնարավոր կլինի տրմադրել  որոշ պարզաբանումներից հետո միայն:

Nalbandian – Mamediarov meeting to be organized
The government of France, along with the other co-chair countries of the OSCE Minsk Group, plans to organize the next meeting of the Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers, Ambassador of France to Azerbaijan Pascal Meunier told APA.
He said discussions were underway, adding that he was unaware of the details of the venue and date of the meeting. “I am not aware of all the details. The meeting place may be Paris or another place, which they will select.”
The speaker of the RA MFA Tigran Balayan stated that there is nothing clear yet concerning the meeting of the two FMs and it will be possible to provide information after some clarifications only.