Վաղը կկայանա հայ-ամերիկյան աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը
Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-ամերիկյան աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը կկայանա ս.թ. հոկտեմբերի 18-ին: ԱՄՆ պետքարտուղարության պատվիրակությունը, որի կազմում ներառված են ներկայացուցիչներ ԱՄՆ միջուկային կարգավորման հանձնաժողովից, Առևտրի ներկայացուցչի գրասենյակից և Միջազգային զարգացման գործակալությունից, կգլխավորեն ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ Էրիկ Ռուբինը և ԱՄՆ կառավարության աջակցության ծրագրերի համակարգող Դենիել Ռոզենբլյումը: Տեղեկացնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո ծառայությունից:
Այս տարի նաև նշվում է հայ-ամերիկյան հարաբերութունների քսանամյակը: Հայ-ամերիկյան աշխատանքային խմբի գործունեությունը երկու երկրների միջև տևական ու ամուր կապերի վառ օրինակ է: Այս տարվա հանդիպման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում կլինեն առևտրի ու ներդրումների խթանումը և էներգետիկ ոլորտում համագործակցության մեծացման հնարավորությունները:
1999թ. ձևավորված Հայ-ամերիկյան աշխատանքային խումբը ամենամյա հանդիպումներ է ունենում, որոնք հնարավորություն են ընձեռում քննարկել տնտեսական կապերը խորացնելու ուղիները և հարթակ են ապահովվում առևտրին ու ներդրումներին վերաբերող հարցերը քննարկելու համար:

USATF to take place on October 18
The 21st meeting of the U.S.-Armenia Joint Economic Taskforce (USATF) will take place on October 18, 2012 in Yerevan, Armenia. The U.S. Department of State, led by Deputy Assistant Secretary of State Eric Rubin and Coordinator of U.S. Assistance to Europe and Eurasia Dan Rosenblum, will lead the U.S. delegation along with representatives from the Nuclear Regulatory Commission, Office of the U.S. Trade Representative, and the U.S. Agency for International Development.
This year also marks the 20th anniversary of U.S.-Armenia relations. The USATF is an example of the strong and lasting ties between the two countries. This year’s meeting will focus on promoting trade and investment, and opportunities for increased energy sector cooperation.
Established in 1999, the USATF meets annually to discuss ways to deepen economic ties, and provides an open forum to discuss trade and investment issues.