Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպման վայրը Փարիզ. օրը հայտնի չէ
Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Պոպովը հայտարարել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման ժամկետները դեռևս հստակեցված չեն:
«ԱՊԱ» գործակալության փոխանցմամբ, Պոպովը նշել է, որ այս պահին աշխատանքներ են ընթանում 2 երկրների ԱԳՆ-ների հետ:
Իգոր Պոպովը հույս է հայտնել, որ ՀՀ-ի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը կկայանա այս շաբաթ:
Նա նշել է, որ հանդիպումը տեղի է ունենալու Փարիզում: Հանդիպման արդյունքներով Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան:
Պոպովը կարևորել է ղարաբաղյան բանակցային գործընթացի շարունակումը:
«Կարևորը բանակցությունները շարունակելն է: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները նպաստում են 2 երկրների միջև երկխոսության հաստատմանը»,-նշել է Պոպովը:

Nalbandian – Mamediarov meeting in Paris
Russian co-chair of the Minsk Group Igor Popov stated that the dates of the meeting of the Armenian and Azerbaijani foreign Ministers are not known yet.
According to the APA News Agancy Popov has mentioned that works are being carried out with the FMs of the two countries.
Igor Popov hoped that the meeting will be held this week.
He has also noted that the meeting will be held in Paris. The Minsk Group co-chairs will visit the region with the results of the meeting.
Popov has attached importance to the negotiation process of the Karabakh conflict.
“The important thing is to continue the negotiations. The OSCE Minsk Group co-chairs promote the establishment of dialogue between the two countries,” mentioned Popov.